| VranceanuTania a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi transfer niste fisiere din computer in telefon prin cablu USB, dar nu imi apare iconita in care trebuie sa intru in telefon.Acum doua zile mergea.
Stie cineva ce s-a intamplat si cum sa remediez problema?
P.S.-Telefonul se numeste Samsung Galaxy Trend Lite daca foloseste la ceva.
Funda!

5 răspunsuri:
| a1b2c3d4e5 a răspuns:

Buna, ai putea sa-ti cumperi o cartela de memorie, si pe ea sa atasezi fisierele de pe compiuter, apoi o pui in telefon. La mine tot e asa. Dar daca nu doresti sa cumperi o cartela, ai putea sa dai USB-ul la reparatie.

| Deliiiia a răspuns:

Asigura-te ca pe telefon scrie ca esti conectat la pc, apoi intra de pe pc in My Computer si trebuie sa gasesti un folder cu fisierele din telefon.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti instala aceasta suita in computer, in partea de jos a paginii (stanga) ai un link pentru download (alegi intre windows si mac), restart la computer!
http://phonelane.com/......y-devices/

| halogen001 a răspuns:

E posibil sa fie ceva cum am vazut aici:
http://techathlon.com/fix-usb-mass-storage-issue-samsung-galaxy-phones/

deci ar urma sa

- scoti cablul USB
- pe telefon formezi numarul *#7284# - imediat ce ai scris ultimul #, apare aplicatia PhoneUtil application.
La USB alegi Modem si iesi din aplicatie.
Formezi din nou *#7284# si iarasi apare aplicatia aceea si la USB alegi acum PDA mode.
Conectezi din nou telefonul prin cablu USB si ar trebui sa mearga.
Asa am vazut pe net, nu am Samsung :) - sper sa mearga.

| AlexL28 a răspuns:

Fii sigura ca USB Debugging e activat. Mergi in setari>>despre telefon>>setari avansate>>si activeaza-l
abia apoi conecteaza telefonul la PC
instructiunile se aplica doar pentru JellyBean