| GaBeLo10 a întrebat:

Cine stie cum imi pot face telefonul sa se miste mai bine? Am Samsung Galaxy Trend Lite
Funda!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Resetează-l din fabrică și nu mai instala aplicații pe care nu le folosești.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Şi eu am deţinit un Samsung galaxy trend lite.
Aş putea spune că e un telefon decent la preţul său.
Suferă la capitolul RAM, are doar 512 mb.
Pentru a-l face sa ruleze cât de cât mai bine, încearcă să dai luminozitatea la minim, curăţă datele Cache şi nu desarca aplicatii mult şi de dimensiuni mari.

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Depinde.Daca il folosesti de o buna perioada de vreme, atunci ar fi recomandat sa iti salvezi datele si si il resetezi(ai griji caci se va pierde tot din el, va ramane ca atunci cand l-ai cumparat). Daca l-ai cumparat recent atunci asta este.Telefonul are doar 512 mb ram deci e oarecum normal sa se mai blocheze tinand cont ca foloseste sistemul de operare Android.O zi buna!

| StetcoAlina568957 a răspuns:

Reseteazal (te avertizez, daca faci asta, sa nu uiti sa scoti cartela)

| Koloh99 a răspuns:

Dai un restart din fabrica