| vladvlad23 a întrebat:

vreau sa pun o intrebare pentru gamerii ce folosec apple, mac. Jocurile ce ruleaza pe windowsuri ruleaza si pe mac, apple?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

\de un an de zile, este posibil, deoarece mac da voie sa instalezi pe produsele lor windows. Si astfel au dualboot si poti rula atat jocurile de windows cat si de, ac

| Ionait a răspuns:

Nu neaparat. Exista jocuri care merg atat pe Windows cat si pe MacOS. Daca ai MacOS si vrei sa joci un joc care nu este compatibil cu MacOS foloseste CrossOver: http://www.codeweavers.com/products/crossover/

| OaKi12 a răspuns:

Salut, nu iti lua ceva pe Mac daca il vrei pentru jocuri! Pentru ca nu merge orice joc pe nimic care merge pe Mac. Insa daca vrei un calculator pentru Design, Editare audio, Video, etc. Apple e bun, de fapt doar ala ruleaza Mac. Bafta. Funda te rog?

| KenJi a răspuns:

Nu toate, insa presupun ca te gandesti ca poti sa le copiezi din PC in telefon, sau tableta ce ai tu.Ei bine nu, trebuie sa aiba formatul special pentru a rula pe ce ai tu, nu poti sa il iei din pc si sa mearga, insa da exista jocuri care ruleaza si pe mac sau Apple gen NFS Shift, Assassins Creed, Iron Man 2 si multe altele. Numai bine

| nutuxcristian a răspuns:

Eu pe mac ma joc X-plane 10 si The Sims 2 + expansion pack ( pets, nightlife, seasons, university).