| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa schimb doua butoane intre ele. Adica nu imi merge butonul "c" pentru ca mi-e stricat si vreau sa-l inlocuiesc cu "q" (pentru ca nu-l folosesc la nimic), cand apas pe "q" sa imi apara "a"... asta vreau. Stiti ceva program sau se poate face din pc? Am windous 7, multumesc.

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Exista un mic utilitar ( remap ), cu care poti schimba functiile oricarui buton de pe tastatura.
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/KeyTweak.shtml

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O tastatura pe usb e 20 lei iar ce vrei tu nu se poate

| T0T a răspuns:

Pur si simplu fortezi butoanele si le scoti....Si dupa le inlocuiesti laughing

| Jipa95 a răspuns (pentru suntserios):

Ehh nu se poate...

| minu2001 a răspuns:

Păi pentru a schimba două butoane pe o tastatura de computer trebuie sai ai doua tastaturi la fel, deoarece daca nu ai la fel tastaturile nu se potrivesc intre ele...

| presus a răspuns (pentru presus):

Jipa, iti multumesc mult. L-am descarcat si l-am instalat fara probleme... e chiar simplu de folosit. Am laptop si am intrebat pe cineva cat m-ar costa sa repar butonul, mi-a zis ca in jur de 50 lei... laughing)

| presus a răspuns (pentru T0T):

Buna gluma laughing

| T0T a răspuns (pentru presus):

Acum serios eu in laboratorul de informatica mai schimbam tastele intre ele.