| King9 a întrebat:

DAU FUNDA!
Nu stiu de ce dar cand vreau sa instalez o aplicatie in app store pe iphone nu merge. Apas pe butonul free apoi pe install, se incarca putin si dupa aceea apar aceleasi butoane la infinit si nu imi apare nici o eroare.

1 răspuns:
| BratuMarian a răspuns:

Problema pe care o întâmpini cu App Store-ul pe iPhone pare a fi una destul de frustrantă. Iată câteva soluții pe care le poți încerca pentru a remedia această situație:

Închide și repornește aplicația App Store: Încearcă să închizi complet aplicația App Store și să o repornești. Pentru a face acest lucru, glisează în sus de la partea de jos a ecranului iPhone-ului pentru a deschide selectorul de aplicații recente. Găsește aplicația App Store și glisează-o în sus pentru a o închide. Apoi, deschide din nou App Store și încearcă să instalezi aplicația dorită.

Verifică conexiunea la internet: Asigură-te că iPhone-ul tău este conectat la o rețea Wi-Fi stabilă sau la date mobile active. Uneori, problemele de conectivitate pot împiedica descărcarea sau instalarea aplicațiilor din App Store.

Restartează iPhone-ul: Un restart simplu al dispozitivului poate rezolva multe probleme temporare. Apasă și ține apăsat butonul de pornire până când apare cursorul de oprire. Apoi, glisează degetul pe ecran pentru a opri iPhone-ul complet. După ce s-a oprit, apasă din nou butonul de pornire pentru a reporni dispozitivul și încearcă să instalezi din nou aplicația din App Store.

Actualizează software-ul iPhone-ului: Uneori, problemele pot fi rezolvate prin actualizarea sistemului de operare al iPhone-ului la cea mai recentă versiune. Verifică dacă există actualizări disponibile accesând Setări > General > Actualizare software.

Dezactivează și re-activează descărcările din App Store: Mergi în Setări > App Store și dezactivează opțiunea "Descărcare aplicații". Așteaptă câteva secunde și apoi activează din nou această opțiune.

Dacă niciuna dintre aceste soluții nu rezolvă problema, este posibil să fie necesar să contactezi asistența Apple pentru asistență suplimentară. Poți face acest lucru fie direct prin intermediul site-ului web al Apple, fie contactând asistența lor prin telefon.