| Snitzel1234 a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot ca DirectX 9 sa nu mai porneasca odata cu deschiderea Windows-ului. Adica cand pornesc Windows-ul sa nu imi mai deschida automat aplicatia. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Lucian2473 a răspuns:

Intri la setari si debifezi optiunea „ pornire odata cu windows".

| JackR a răspuns:

Direct X nu este o aplicatie, este o componenta Windows si odata instalat, face parte integranta din sistemul de operare. Acum, daca se deschide vreo aplicatie, care este aceea? Fa un screenshot si posteaza-l, sa stim despre ce vorbim.

| DoctorWh0 a răspuns:

DirectX 9 este utilizat de foarte multe jocuri. Fara directx nu te poti juca nimic. Ca sa zic mai avansat, DX9 este o colectie de API-uri folosite in domeniul multimedia, mai ales al jocurilor. Deci dezinstalarea acestui "program", ar aduce cu el probleme