| WeAreSmart a întrebat:

Cum se instaleaza 2 OS-uri Windows pe un PC? mai detailat va rog! vreau sa instalez Windows 8.1 si Windows 7, 8.1 sa se porneasca automat iar 7 sa-l pornesc manual doar cand voi vrea!
se va incetini PC-ul daca vor fi doua OS-uri?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

S-ar putea sa ai niste conflicte intre ele la unele device-uri.
Le instalezi normal, dar sa alegi sa fie pe partitii diferite, nu merge sa le pui pe aceeasi partitie.

| WeAreSmart explică (pentru antimulte):

Si cand voi aprinde PC-ul va trebui sa aleg care OS sa se deschida? pentru ca eu vreau automat sa se porneasca Windows 8.1

| antimulte a răspuns (pentru WeAreSmart):

Da, dar poti seta ca in 3 secunde sa aleaga pe unul anume care vrei tu.

3 răspunsuri:
| ale28bz a răspuns:

Cea mai simpla si sigura metoda este sa instalezi windows-ul pe partitii diferite, fa-ti 2 partiti special pentru asta in functie de ceea ce vrei sa instalezi pe acele windows-uri le aloci spatiu, daca nu stii cum sa creezi o partitie iti recomand sa intri Aici http://pe-intelesul-tuturor.blogspot.com.es/......uteti.html dupa instalarea celor doua windows-uri vei avea in momentul bootari optiunea de a alege care windows sa ruleze
Ar mai fii o metoda sa rulezi unul din windowswri in mediul virtual cu ajutorul unui program sunt cateva cauta tutoriale despre VirtualBox