| GHIULEA a întrebat:

Am achizitionat un laptop care are ca sistem de operare LINUX! As dori sa stiu daca pot inlocui LINUX cu WINDOWS 7 ULTIMATE! Daca da, as dori sa stiu cum pot face asta? Tot din >biosboot DVD?

Răspuns Câştigător
| Hayuki a răspuns:

Buna! Da se poate, introduci cd-ul in laptop si dai restart si cand iti spune sa apesi Enter sau o alta tasta sa fii pe faza si apoi poti instala WINDOWS 7 normal cum o faceai si pana acum. Bafta!

4 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Da se poate inlocui fara probleme se face o mica setare in bios cum ai spus

| VladimirPutin a răspuns:

Da

| MarianAsh a răspuns:

Se poate înlocui cu Windows. Ai nevoie de un CD de instalare cu versiunea de Windows pe care o vrei. Dacă ne dai mai multe detalii despre laptop (model, product number) putem să verificăm dacă există drivere pentru versiunea care o doreşti instalată.

| AlexandruManase a răspuns:

Cel mai probabil poti.
Iti iei un dvd cu windows sau iti iei tu unul de pe net.
Iti ia 5 minute la instalare.
Bafta