| jumpper a întrebat:

Am achizitionat un laptop Asus R510JK 15.6" LED HD, Intel Core i5-4200H 2.8GHz 3M, 4GB, 500GB/7200, GTX850-2GB, DVDRW, WLAN N, BT4.0, USB 3.0, HDMI, CR, SonicMaster, 4 cell, DOS, 2. 45kg, gray, 2Y.
Acesta a venit fara sistem de operare si am incercat sa instalez windows 8.1 pe el. problema e ca fiind FreeDos in Boot Meniu nu apare nici o opiune prin care sa setezi ce sa buteze DVD sau stik. Am intrat in toate optiunile din Bios insa nu gasesc. Cine a avut aceleasi probleme as dori sa ma ajute si pe mine.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pacat ca nu vine si cu o minte laptop-ul ala...
Nu stii sa cauti, si daca nu stii, macar cheama pe altul sa faca un ban.
ps: f2, ai in bios acolo, first boot device, si schimbi ordinea SAU tot la boot, tii pe esc si alegi boot-device-ul.