| Mihailupuleasa a întrebat:

Am la laptop o problema cu cablul la care conectez laptopul. Am cautat peste tot un alt cablu, dar nu gasesc modelul laptopului meu. Deci ar fi o problema daca as lua un cablu pentru o versiune mai veche sau mai noua? Laptopul meu este Acer AN515-51, dar gasesc doar pentru AN515-52 sau AN515-42. Va rog sa ma ajutati ca imi tot da eroare la laptop din vina acelui cablu.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Teoretic ar trebui să meargă și altele - că tot SATA sunt. Dar există riscul să aibă altă formă și / sau lungime.
Încearcă, ce ai de pierdut?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Într-un laptop pot intra mai multe feluri de cablu: de rețea, de alimentare, de la periferice (USB, VGA, HDMI etc.)
Despre care dintre ele e vorba?
Oricum, nu cred că un cablu de alimentare (dacă despre ăla e vorba cumva) ar determina apariția unei erori (alta decât „low battery" eventual).

Bula
| Bula a răspuns:

Despre care cablu este vorba?

| Mihailupuleasa explică (pentru mihai69):

Cablul hdd sau cum ii zice. Cel din interiorul laptopului, cu care conectezi un HDD, SDD...

| Mihailupuleasa explică (pentru mihai69):

Bani laughing. Mersi totusi