| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Bună! Am laptop de la Asus A541N (nu am cum sa introduc Cd-uri). Recent, mi-am cumpărat o imprimanta Canon Mg2550s, insa nu reușesc sa o conectez deloc la laptop. Am cautat pe internet Canon driver, am descarcat de acolo, am conectat cablul usb la laptop, totul este conectat, chiar si imprimanta funcționează, adică este aprinsa, iar pe ecranul laptopului apare la un moment dat ca mi-a detectat imprimanta si inainte sa declare finalizata descărcarea si sa pot sa ma folosesc de ea, imi spune ca nu o găsește. Sa umblu la ea in spate si sa conectez cablul si sa dau drumul imprimantei. Problema este ca totul este conectat. Ce nu merge bine? Are si CD imprimanta, dar eu nu am laptop cu CD, merge doar stick. Va rog, ajutați-ma!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Intri pe linkul pe care la pus tomjerry si bifezi ce sistem de operare ai win 8, win 10 etc si dai pe download, apoi astepti sa se descarce driverul si apoi il instalezi pe acesta. Insa nu uita un lucru inainte sa descarci acest driver du-te in control panel si DEZINSTALEAZA driverul pe care l-ai instalat anterior pentru a nu fi conflict de drivere, oricum driverul pe care l-ai instalat tu nu era cel corect mai mult ca sigur.
Deci dezinstalezi vechiul driver, apoi il instalezi pe cel din linkul pus de userul de mai sus si o sa vezi ca merge

| Catrice a răspuns:

Sigur e din sursa oficiala? Nici eu nu mi-am instalat acu mult timp imprimata după cd nici pe calculator nici pe laptop și n-am avut treaba cu ea.