| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Am o mică problemă/nelamurire în legătură cu aplicația Instagram: când cineva pe care nu îl urmăresc dorește să-mi trimită un mesaj îi apare mesajul "Nu poți trimite mesaje în acest cont decât dacă te urmărește". Am verificat setările de confidențialitate, dar nu există nicio opțiune în acest sens. Cum se poate schimba această setare? Mulțumesc. (Contul este de tip personal și este public)

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci daca tu nu il urmaresti nu este in lista ta nu i poti da mesaje pana nu i trimiti o cerere de prietenie si el nu o accepta este simplu.

| literallythesamebruh a răspuns:

Poate mesajele au fost trimise și ți-au apărut la cereri. Verifică acolo.