| Xenoverse a întrebat:

am o problema cu laptopul, nu stiu ce are dar se blocheaza uneori cand umblu pe net, ma uit la film sau ma joc jocuri.

Specificatiile laptopului

Marca: HP
Model: 15-g011sq
Procesor: AMD A8-6410
Placa Video: Radeon R5 Graphics
Ram: 4 GB DDR 3
HDD: 1 TB

Acum pe el rulez windows 7 ultimate x64, dau funda la cel care se pricepe la tehnologie.

5 răspunsuri:
| Voicu_Toma_2000 a răspuns:

Trebuie Formatat/refacut windows

| darrio2007 a răspuns:

Sterge datele de navigare din browser.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge cache/cookies, datele, istoric navigare si toate cele, daca ai google chrome ca browser sau oricare altul apasa Ctrl+h si dai stergere date, si bifeaza toate de acolo apoi stergere.

| DeyCj a răspuns:

Scanează sistemul de malware folosind softul antivirus instalat
Oprește sau dezactivează serviciile ce rulează inutil( această versiune are activă o serie de servicii ce tu ca user casnic nu le folosești, ci sunt utile unei stații de lucru profesionale din domeniul producției software, pentru care a fost gândită versiunea Ultimate până să se lanseze versiunea Enterprise)
Curăță istoricul de navigare al bowersului de internet
Actualizează versiunea de browser + componentele dependente

| Sarcopt a răspuns:

Poate ai problemă cu wi-fi, conecteazăte cu un cablu şi cezi dacă mai ai aceaşi problemă