| Dublu0 a întrebat:

Am o problema cu un Allview A7 Lite. L-am blocat pur și simplu iar după 10 minute am încercat să l folosesc iar. și nu se mai aprindea ecranul. Am scos bateria și am încercat să l redeschid. Nimic. S a deschis un meniu " Select boot mode" unde aveam 3 variante : Recovery mode, fast mode si normal mode. dar nu puteam alege niciuna dintre aceste variante happy Am intrat in meniul recovery - sper ca zic bine- si am fost surprins sa vad ca meniul e in limba chineza. In cele din urma am gasit un tutorial care ma ajuta sa dau reset. doar ca atunci cand ar fi trebuit sa apara logo ul de la Allview. a aparut din nou acel meniu ciudat. L am dus la un GSM si acolo mi s a spus sa l duc la garantie. As vrea sa evit garantia pentru ca l am luat de pe eMAG. si nu prea ma descurc. Ma poate ajuta cineva? Multumeac.

2 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Intra pe sitele Allview cauta versiunea ta de telefon descarca softul si instaleaza, ai ramas cumva fara soft, sau fara boot-loader.

| Dublu0 explică:

Nu ma descruc. nu am putea vorbi undeva pe faecook/ mess?