| SelGomez a întrebat:

Am o problema cu un telefon LG cu clapeta exact asa : http://images5.okr.ro/auctions/2010/03/09/244124055-4292 255-700_700.jpg

Nu a mai fost folosit e vreo 7 luni si cand am incercat sa imi bag cartela sim in el; am scris codul pin corect, spune :USIM LOCKED. Dar daca bag simul la loc in celalalt telefon al meu functioneaza, nu e ca si cum ar fi blocata cartela...si LGul functioneaza pe cosmote, cartela fiind tot de cosmote, care e problema si cum as putea sa il fac sa mearga, chiar am nevoie de telefonul ala. DAU FUNDITA

Răspuns Câştigător
| ioana_6047 a răspuns:

Deci tie iti trebuie codul factory reset de la 8130... oricum deschide telefonul fara cartela si scrie acest cod chiar daca pe display nu se vede nimic 47328545454# si poti intra in meniul secret...de acolo ai mai multe optiuni da'i un factory reset si vezi ce se intampla. daca ramane blocat trebuie resoftat iar daca nu incearca sa'i dai un factory reset. uite codul sa intri in meniul secret 637664#*#

1 răspuns:
| SelGomez explică:

Am tastat codul pentru factory reset 47328545454# si apoi am dat : Factory Reset : YES. Si apoi nu mai se intampla nimic.trebuie sa astept sau cumm.