| rocafelixflorian a întrebat:

Buna ziua am si eu nevoie de ajutor am un laptop DELL INSPIRION N5010
am windows xp pe el, si imi lipsesc driverele : Netowrk controller si placa audio mai exact IDT Hight definition Audio codec ( cea ce face sa nu aud apsolu nimic), as dori sa imi spuneti un link direct spre fereasta de download ( am incercat cu programe si nu mi-a dat voie sa le decarc ) multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Off astia de la Dell sunt diliti rau de tot. Am avut si eu un Dell care la fel era. Nu se potrivea driver-ul respectiv de pe cd-ul lor original cu ceea ce aveam eu nevoie. Cauta pe google driverul tau si instaleaza-l. La fel si pentru network alahappy. Cauta pe site-ul original de la placa audio. Spor.

2 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Google frate. Dell.com
ce e asa greustraight face

| rocafelixflorian explică:

Da, macar tia ti-a dat cd! mie nici atat si pe siteu lor nu e pentru windows xp, si nici nu stiu ce placa am, pfff