| Cristea_Merry_1994 a întrebat:

Buna ziua am si eu problema careia nu ii dau de cap.
am apasat pe telecomanda sin greșeală dar nu ma intrebati pe ce buton ca habar nu am si dintr-o data sa stint televizorul si ledul care noemal trebuia sa fie cerde la aprindere si roșu la stingere acum palpaie roșu verde roșu verde si nu se mai aprinde am apasat pe toate butoanele
mentionez ca nu am telecomanda la el, eu am apasat pe telecomanda de la risiver (DIGI) din greșeală dar nu vad ce treaba are telecomanda de la risiver cu televizorul pana acum nu am pățit așa ceva
ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| LoredanaS19 a răspuns:

Ai putea incerca sa iti instalezi pe telefon o aplicatie (de telecomanda) si poate poti de acolo sa rezolvi ceva, daca nu, incearca sa chemi pe cineva care se pricepe in acel domeniu si poate te ajuta happy

| Adiadictie a răspuns:

Si eu am digi si daca nu pleaca decodorul trebuie sa suni la ei si platesti o taxa de 5 lei. asa ca sa nu faci asta tot timpul

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Ai încercat să le scoți din priză și să le bagi la loc?

| Cristea_Merry_1994 explică (pentru LoredanaS19):

Buna am incercat am aplicatia aceea pe telefon dar nimic☹

| Cristea_Merry_1994 explică (pentru VreauSăIauBACul):

Da am scos tot dar nu mai ia nicio comamda pur si simplu ramane ca si stins si doar palpaie beculetu acela roșu verde

| Cristea_Merry_1994 explică (pentru Adiadictie):

Am sunat si au spus ca este un blocaj de la tv nu are nicio treaba cu decodorul dar chestia este ca tv s-a stins imediat dupa ce am apasat eu pe tecomamda decodorului