| GabryeluL a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-S6310 Galaxy Young si as vrea sa stiu cum sa fac ca aplicatiile sa le descarc pe cardul de memorie microSD si nu pe telefon, sau sa mut de pe telefon pe microSD fiindca nu mai pot descarca nimic ca nu mai am memorie libera! Multumesc anticipat! fundita! :X

5 răspunsuri:
| ItDoesntMatter01 a răspuns:

Si eu am telefon de asta ..cauta la setari si spatiu de stocare.si vezi acolo ce zice

| soloangel01 a răspuns:

Nu toate aplicatiile si jocurile se descarca pe card. Poti incerca sa le muti in felul urmator:intri in setari-aplicatii-utilizare memorie=toate(scrie undeva sus)-apesi pe o aplicatie si iti arata ce poti face cu ea(sa o muti pe card, de pe card pe telefon, sa o dezinstalezi etc.)Raspunde-mi daca nu ai inteles ceva!

| GabryeluL explică (pentru soloangel01):

Ai telefonul acesta? Am dat la "Manager de aplicatii" si am dat la o aplicatie dar nu imi da optiunea de a muta aplicatia/jocul...

| soloangel01 a răspuns (pentru GabryeluL):

Eu am Samsung Galaxy Gio...ar trebui sa semene. Daca nu poti face poze daca nu ai card in telefon, inseamna ca daca ai card ti le descarca direct pe card...probabil ai multe aplicatii care necesita instalarea pe telefon(cum ar fi facebook, messenger sau altele). Incearca sa apesi lung butonul acasa si dai lamanager activitati dupa iti apare o lista si deasupra este o bara si din bara aceea alegi 'sumar'.O sa iti arate cata memorie libera ai pe card sau pe telefon(nu stiu daca te ajuta asta). Cauta peste tot la setari, trebuie sa fie in roamna, si o sa gasesti.Eu am telefonul de o saptamana si am gasit.Succes!

| GabryeluL explică (pentru soloangel01):

Nu merge scuze