| Bertha1234 a întrebat:

As dori sa achizitionez o tableta pana in 1000-1300 de lei.Am pus ochii pe cele de la Allview Viva dar nu stiu ce sa zic...Si Allview Alldro 3 Speed Duo HD e intereseanta dar sunt atatea tablete.
De la tableta imi doresc forta bruta dar si design frumos cu toate ca nu inteleg diferenta dintre un dual core de 1.5 Ghz si Quad core de 1 Ghz.

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Diferenta dintre dual core 1, 5 si quad core 1ghz e un plus de 2 nuclee pentru quad core

Niciodata nu se face 2x1, 5ghz=3ghz
si 4x1=4ghz.E gresit asa
Quad core 1ghz ramane 4 nuclee care lucreaza in paralel la o frecventa de 1ghz.

Ca tableta recomand sa nu te uiti la Allview in bani astia.

Recomand asa
Acest Nexus 7 2013 aparut recent
http://www.pcgarage.ro/......-43-brown/

sau acest Samsung

http://www.pcgarage.ro/......um-silver/

Mai bine ramai la Nexus 7, pentru ca este net superior samsungului.
Samsung in materie de tablete e praff, lag total.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Mergi pe recomandrea lui gabi05, anume cea cu Nexus 7 varianta 2013;
E cea mai buna tableta din acesti banuti, si chiar si mai scumpe;
E produsa de Asus; are camera frontala si in spate(5mp);
cpu quad-core de genratie destul de noua; 2gb ram; ecran full hd; si cel imi important: soft optimizat direct de catre google, aosp. Asta face toti banii.