| sile44 a întrebat:

Buna ziua azi am instalat windows 7 pe laptop toate bune si frumoase wifi nu la loat automat(driverul) si acum nu imi citeste nici un usb si nu are nici cd/dvd ce pot face

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Fiecare instaleaza si foloseste ce versiune doreste. big grin Unii nu cauta "cel mai bun", ci doar "ceea ce le place". Eu, de exemplu, folosesc Windows Xp, desi mi-as permite sa pun si ultima versiune Microsoft.
Discutam doar de gusturi si ele nu trebuie judecate. happy

8 răspunsuri:
| DaronHunter a răspuns:

Pune-ți windows 10, probabil laptop-ul nu este compatibil cu windows 7

| Crackman a răspuns:

Aceaisi problema si la mine, windows 10 este solutia... din pacate.

| GPA a răspuns:

Ai procesor kaby lake, adică are suport doar pentru Windows 10. Instalând un alt sistem de operare decât cel suportat de gama "Kaby", adică 10, vor apărea constant incompatibilități. Aceeași problema am intalnit-o și eu la un procesor din gama kaby lake, am instalat Windows 10 și toate au mers "fulger". N-am întâlnit nicio problema happy.

| sile44 explică:

Laptop-ul este un HP 250 g5 celerom N3060 4GB 500 GB nu stiu ce sa mai fac

| LPCTSTR a răspuns (pentru sile44):

Instaleaza Windows 10, Poate sunt conflicte intre windows si drivere

| dannyel86 a răspuns (pentru sile44):

Incearca un Windows 7 pe 64 bit. Hp ofera drivere oficiale pentru acest sistem de operare, pe care le gasesti pe pagina producatorului.
https://support.hp.com/......c/10180321

| DaronHunter a răspuns (pentru dannyel86):

De ce vrea 7 cand windows 10 e mai bun?!

| DaronHunter a răspuns (pentru dannyel86):

Nu am judecat pe nimeni.I-am dat doar un sfat