| danitzi1993 a întrebat:

cine ma poate ajuta? Am un laptop myria i-am schimbat windows-ul si acum nu imi merge driverul de la wifi, ce pot face cu el? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Nasol. M-am uitat la Myria pe site la support si nu au drivere.
Contacteaza-i direct si explica-le problema. Da-le modelul exact de laptop si roaga-i sa-ti dea driver-ul de WiFi.

http://myria.ro/ro/content/15/contacteaza-ne

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.driverscloud.com/en
Apasa pe Start the detection/Agent Installation/Automatic Installation/.
O sa se descarce un programel. Il instalezi dai iarasi "Start the detection" si dupa ce termina intrii in My Drivers. De acolo downloadezi (te uiti in dreapta) toate driverele si le instalezi. Vor fi cele mai noi. Atentie! Nu da restart pana nu-l instalezi pe ultimul. El o sa-ti ceara restart dupa fiecare dar pierzi timp.
Succes!

| flixbuster a răspuns:

Daca "schimbat" inseamna ca in loc de Windows 10 ai pus Windows 7 (multi "inteligenti" fac asta fara sa caute sa vada ca sistemul lor nu are suport decat pentru Windows 10) atunci s-ar putea ca pur si simplu Windows 7 sa nu aiba driver pentru placa ta de retea WiFi. Solutia este sa revii la Windows 10.

| danitzi1993 explică (pentru flixbuster):

Nu tot 10 ii

| danitzi1993 explică (pentru flixbuster):

I-am reinstalat windows-ul greseala mea?

| flixbuster a răspuns (pentru danitzi1993):

Nasol. M-am uitat la Myria pe site la support si nu au drivere.
Contacteaza-i direct si explica-le problema. Da-le modelul exact de laptop si roaga-i sa-ti dea driver-ul de WiFi.

http://myria.ro/ro/content/15/contacteaza-ne

| flixbuster a răspuns:

Ai rezolvat? Ai facut rost de driver de la ei?

| millar a răspuns:

Incearca sa il restartezi sau sa il reinstalezi, incearca din nou, a fost un upgrade la Windows care a dus la problema asta am avut o si eu