| ChevyCruze a întrebat:

Detin un procesor AMD FX 8370E 3, 3 GHZ, si o placa video Gigabyte R9 390 8 gb, 512 bits si as dori sa stiu daca procesorul imi va face probleme de bottleneck sau imi va limita in vreun fel placa video.
PS: As mai dori sa stiu un program de masurat fps-uri in afara de fraps si de rivatuner. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu, este o combinatie destul de ok si nu vei intampina bottleneck.

Mi se pare absurd ca nu ai auzit de msi afterburner, program de overclocking si monitorizare a temperaturilor, etc printre care si fps counter.
Un alt program de fps este Dxtory, dar pe acesta foloseste-l numai daca rulezi jocuri dx 12.

| ChevyCruze explică:

Multumesc frumos de raspuns. Cam cu ce se poate compara FX 8370E-ul dintre procesoarele de la Intel? Multumesc.