| LazarDesign a întrebat:

detin un Samsung Galaxy Mini 2 si de ieri am observat ca nu mai pot trimite mesaje, adica scriu mesajul ii dau trimitere si nu-mi apare ca s-o trimis cum ar trebui sa apara. Nu stiti careva ce s-a intamplat cu telefonul de nu mia trimite mesajele s-a blocat sau ce s-a intamplat cu el? daca stiti va rog ajutati-ma sa il deblochez care stiti, multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CMV1994 a răspuns:

In functie de reteaua pe care esti intri la setarile mesajelor si setezi numarul centrului de mesaje. Numarul centrului de mesaje il poti afla sunand la relatii clienti sau de pe un telefon cu cartela in aceeasi retea ca tine!

| LazarDesign explică (pentru CMV1994):

Si dupa ce fac aceasta procedura ce trebuie sa fac, sa sun la numarul de la Centru de mesaje?

| LazarDesign explică (pentru CMV1994):

Si dupa ce fac aceasta procedura ce trebuie sa fac mai departe, sun la numarul de la Centru de mesaje?

| CMV1994 a răspuns (pentru LazarDesign):

Dupa ce ai setat numarul centrului de mesaje in telefon incearca sa trimiti un mesaj! Ar trebuii sa mearga daca numarul centrului de mesaje e bun!