| abramovich a întrebat:

Doresc sa vizionez un film cu subtitrari la televizor Sharp Led, dar nu pot, nu citeste subtitrarile.Am incercat film cu subtitrari deja incastrate nu s-a primit.Am incercat si cu subtitrarea aparte si la fel nu s-a primit nimic.Aceste televizoare intr-adevar nu au optiunea de a citi subtitrarile sau eu fac ceva gresit? Va rog cine stie.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Eu am un tv Samsung si situ ca subtitrarea trebuie sa aiba exact aceeasi denumire ca filmul si sa fie in format.str altfel nu merge
Sau mai ai o varianta eu am convertit un fim in format.mkv in.mp4 si mi-a bagat automat subtitrarea in film
P.s am folosit format factory

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Descarca o alta subtitrare! Unele subtitrari nu sunt recunoscute de tv-uri! Problemele astea apar foarte des la toate tipurile de tv! Bafta!