| eminemgeo a întrebat:

Buna ziua dragi membrii ai site-ului "Toti pentru unul".

De curand am achizitionat un Gamepad Logitech F310 de la eMAG.Toate bune si frumoase pana la proba incercarii.Cand l-am conectat in unitate prin USB nu mi-l detecta, aceiasi problema si daca instalam driver-ul.Acum am alt calculator mai performant si am incercat din nou aceiasi chestie dar degeaba.Aseara l-am facut sa mearga, dar nu aveam ce joc sa ma joc asa ca l-am scos.Peste cateva ore, l-am conectat iar si nu a mers.
Deci cand vreau sa vad toate Device-urile din Control Panel le arata pe toate (mouse-ul, tastatura, castile, monitorul), imi arata si Gamepad-ul dar cu un semnul exclamarii micut in coltul de jos.Pur si simplu nu vrea sa-l detecteze.
Inainte de a-mi cumpara alt PC am fost cu gamepad-ul de unde l-am cumparat, lor le-a mers fara probleme...Nu stiu ce sa ma mai fac, cu toate ca aseara l-am facut sa mearga...
Daca m-ati putea ajuta as fi foarte recunoscator (dau funda).

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Multi producatori nu mai includ cd cu driver, ci te trimit pe site-ul lor sa descarci driverul pentru dispozitivul tau. Asa ca intra pe Logitech si cauta-ti mausul

| 5IrOK a răspuns:

Ca sa vezi toate dispozitivele conectate te duci la control panel si dai clic pe device manager
cat desppre gamepad du-te la Logitech pe site si incearca sa cauti driver pentru el sa vezi dupa aceea ce se intampla