| HiMyfriendcf a întrebat:

Buna ziua dragi utilizatori! Am o problema cu internetul. Imi pica din 20 in 20 de minute cate 15 secunde cam asa. Uneori duratele la care pica netul sunt mai mici sau mai mari, adica ori pica din 10 in 10 min ori din doua in doua ore. Cert e ca tot pica iar eu n-am nici cea mai mica idee care ar fi cauza. Nu imi pica doar pe pc,acesta fiind conectat prin cablu la internet, ci si wifi-ul, tot la fel, in jur de 15 secunde dupa care isi revine! Rog pe cineva care stie despre ce este vorba sa raspunda,fiindca solutii basic am incercat si eu, cum ar fi sa scot cablu sa dau restart, etc.

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Ia vezi daca nu ti se misca priza care alimenteaza routerul. Eu aveam problema asta de al trepidatii. Am fixat bine priza si am scapat.

2 răspunsuri:
| HiMyfriendcf explică (pentru Vântulalb):

Este posibil. Am fixat priza iar acum astept sa vad daca mai pica netul. In orice caz, multumesc mult!

| darrio2007 a răspuns:

Suna la firma de la care ai netul. Ca sa fie de la trepidatii, cum iti spune Văntulalb, ori are des cutremur ori este doar o parere de-a lui.