| benyenc13 a întrebat:

Există posibilitatea de a face live pe YouTube din video-uri? Dacă da îmi puteți explica metodele? Vă rog frumos, dau fundă!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Algo098 a răspuns:

In OBS exista posibilitatea de a alege ca sursa un fisier media, apoi exista un plugin OBS-VirtualCam care permite OBS-ului sa fie ales ca webcam si cred ca asa s-ar rezolva problema presupunand ca Youtube live se face cu un webcam.

E foarte buna varianta prezentata de Iubireameamika, iar la Sources in OBS se alege de exemplu media source si un clip video.

4 răspunsuri:
| Iubireameamika a răspuns:

Exista

| benyenc13 explică (pentru Algo098):

Mulțumesc,mult!

| Algo098 a răspuns (pentru benyenc13):

Cu placere. In lipul Https://youtu.be/t4LwxNZ572Q se foloseste OBS direct, dar se poate folosi cu un plugin ca si webcam. OBS-ul permite alegerea sursei inclusiv ecranul, clipuri video, alte camere si se pot suprapune (Picture in Picture).