| Decebal123K a întrebat:

Bună ziua,mă confrunt cu o problemă,mai exact legata de internet si router,am apelat la consultați Orange dar nu am fost lămurit de nimeni, cartela mea de Orange am internet pe ea și o folosesc și pe routerul meu,aseară nu știam de ce s-a oprit internetul deodată, am dat resetare la router și a început din nou sa meargă, m-am uitat în jurnalul de sistem la router si scria avertisment de securitate "Detect UDP port scan atack, and the atack nas.

Been blocked scan packed from ....scria o adresă ip, am resetat routerul de vreo 3 ori iar aseară am ținut închis routerul, am crezut ca vreun hacker rău intenționat sau vreun virus încearcă sa îmi sparga rețeaua, acum nu a mai venit acea notificare, ar trebuie sa imi fac griji de ceva? Vreau sa ma liniștesc ca nu ma atacă nimeni și nu sunt vreo victimă a hackerilor!

1 răspuns:
| Celestina003 a răspuns:

Bună si eu mai pățeam asta când nu plateam la timp facturile de la Orange, nu sunt mulțumită de Orange deloc, dar am schimbat Orange si am luat Digi mult mai ieftin cu mult!