| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a rupt capatul de la caști in interiorul mufei jack, si nu reușesc sa o scot!
Va rog, ajutati-ma!
Funda!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cu un ac mai mare, il folosesti ca pe o pirghie, cum foloseti o ranga sa misti un obiect mare. Si cu mare grija ca sa nu strici mufa!

7 răspunsuri:
| mahupetrisor a răspuns:

Am patit. Daca este vorba doar despre acel mic mic capat care arata ca un "surub", ai putea incerca sa bagi mufa, sa scoti mufa, so bagi din nou, sa o scoti din nou...recomand sa scoti capacul telefonului cand faci asta. Daca nu reusesti, incearca cu o forfecuta de taiat unchii, o penseta...chestii mici ci ascutite. Totusi ai grija ce faci sa nu inrautatesti situatiawinking

| K0sti a răspuns:

Am sunat la 112, imediat vine cineva!

| Abdul008xy a răspuns:

Stiu ca ești prost K0sti

| cristi202 a răspuns (pentru K0sti):

Tu cum te-ai simti sa ai o problema si cineva sa iti dea raspunsul pe care tu l-ai dat?

| K0sti a răspuns (pentru cristi202):

Eu nu as pune o astfel de intrebare, pentru ca raspunsul nu-l va gasi pe TPU, ci la un service! De ce, pentru ca problema implica schimbarea mufei mama de pe placa de baza! Da cand e greu sa gandesti...

| cristi202 a răspuns (pentru K0sti):

Adica daca mi se blocheaza ceva, apare o mica stricaciune, imediat sa merg la service? Nu orice om descurcaret cauta mai intii alternative? Cred ca cel ce gindeste e acela care cauta solutii inainte de a duce la service. Si destept este cel ce isi rezolva cumva problema. Asa ca, eu cred ca intrebarea e pe deplin justificata.

| K0sti a răspuns (pentru cristi202):

Nu exista solutie la problema asta! Cu asta ma ocup si am incercat personal de multe ori! Schimbarea mufei e singura solutie! In plus, la o astfel de problema, in 99% din cazuri se distrug si contactele interne din mufa mama, la unele se sparga carcasa, la altele se fisureaza traseele pe placa de baza, etc.
Ca de obicei discutam discutii...