| AleAlexandra1684 a întrebat:

Nu stiu ce am facut la tastatura laptopului ca nu mai merge tastele ctr si schift. Nici in stanga nici in dreapta. Oare le-am dezactivat? E posibil asa ceva?

7 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Le-ai stricat, și apropo de scrie "nu mai merg"winking

| PainTech a răspuns:

Salut!
Poti incerca tastatura la alt calculator? Eventual poți încerca să testezi altă tastatura?

| PainTech a răspuns (pentru PainTech):

Scuze, nu am văzut că e laptop.
Încearcă o tastatura USB.

| AleAlexandra1684 explică (pentru Alverto):

Mersi dar apropo "se scrie" nu de scrie. Nu mai fiti rai ca toti face greseli din graba.

| Alverto a răspuns (pentru AleAlexandra1684):

Nu am fost rău, off, rău eram daca făceam mișto de tine dar te-amavertizat, și te-am ajutat sa realizezi iar pe viitor sa nu mai faci greșeala asta. Și "de" a fost fiindcă scriu repede

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Încearca sa repornesti laptopul, si daca nici asa nu merg tastele atunci problema este mai grava si trebuiesc inlocuite in servis acele taste de fapt se schimbă toată tastatura, îi poti pune tu o tastatură pe fir sau pe usb ca la desktop, pînă vei reusii sa il duci in servis, ce marcă este laptopul?

| AleAlexandra1684 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Marca este DELL, mi se pare ciudat ca s-au stricat asa intr-o secunda doar butoanele astea.Ma gandeam ca exista vreo posibilitate sa le fi dezactivat eu sau ceva sa fi facut.