| Gamerita a întrebat:

Spuneti-mi si mie despre Tablita grafica. Stiu ca este pentru desenat..de aceea vreau sa-mi cumpar si eu una...dar am o intrebare : daca sa zicem ca o iau odata prin oras sau pe la bunici, pot sa desenez pe ea? adica sa o aprind..am vazut ca la unele nu merge...doar le conectezi in PC/laptop si incepi sa desenezi.P.S.:daca stiti site`uri romanesti de pe care pot comanda una buna..prefer emag.ro; 3. funda restul vot

1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

Tableta grafica se numeste. Nu este facuta pentru a merge cu ea prin oras. trebuie sa o conectezi la calculator si sa folosesti un program gen Photoshop, Corel Draw etc. Daca vrei sa desenezi la bunici undeva foloseste hartia si creionul, e cel mai simplu, la poti baga pe urma in calculator cu ajutorul unui scaner.
http://www.emag.ro/tablete-grafice/sort-priceasc/c