| nicky10 a întrebat:

TPU! Am un telefon care e stricat complet(adică nu pot vedea mare lucru pe ecran pentru ca e spart, e și nițel indoit).Nu știți ceva cabluri care pot sa leg telefonul de calculator astfel încât pc-ul sa redea ce apare pe telefon? Mulțumesc și funda rapida!

7 răspunsuri:
| Stef45 a răspuns:

Daca vrei sa salvezi datele poti folosi orice cablu de date care merge conectat la PC si telefonul respectiv, altfel nu poti vedea ecranul telefonului pe PC, poti vedea doar ceea ce ai in telefon.

| BRDBRD a răspuns:

Poti... daca ai acces ( daca nu am scris corect, scuze) la bara cu notificari/ setari ai o optiune de conectare prin bluetooth la laptop/PC. Dar variaza, la lenovouri asa e.

| nicky10 explică (pentru Stef45):

Știu metoda asta, dar eu vreau sa vad și ecranul... oare se poate?

| BRDBRD a răspuns (pentru nicky10):

Nu cred.

Bula
| Bula a răspuns:

Se poate transmite imaginea telefonului prin aplicatii dedicate, DAR pentru pornirea si setarea lor trebuie sa vezi meniurile de pe ecranul telefonului.
Mai sunt si alte cateva metode, dar foarte costisitoare (mai scumpe decat un telefon nou si scump), dar ceea mai ieftina si sigura metoda este schimbarea ecranului.

| nicky10 explică (pentru Bula):

Schimbarea ecranului pentru un HTC u11 cat crezi ca ma costa? eu zic ca peste 1000 lei

Bula
| Bula a răspuns (pentru nicky10):

Poti intreba la mai multe service-uri, in special la cele mici.
Deseori se gasesc piese din dezmembrari sau "made in China" care sunt mai ieftine decat cele "originale" (facute tot in China big grin ).