| regecaisa a întrebat:

Buna ziua TPU.
De curând m-am înscris la un curs numit "Operator introducere, validare și prelucrare date" as avea o întrebare pentru cei care cunosc domeniul
Este greu?
Vei găsi cu ușurință un loc de muncă pe domeniu?
Ce se face mai exact? Din câte știu modifici valori (atât știulaughing. )
Este stresant?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Introduci cifre si litere in calculator (prin tastatura sau scanner etc.), le verifici, corectezi, aranjezi, trimiti, etc.
Dupa cateva luni de practica vei face introducerile de date aproape fara sa te uiti la taste...

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E de fapt o muncă ușoară, plictisitoare, repetitivă și (aproape) necalificată. Dar nu dispera, poate o să avansezi

| anonimg a răspuns:

O să înveți componentele de bază ale unui calculator.
Apoi o să înveți să folosești ms office (Microsoft office): word, excell, PowerPoint, etc.
La urmă dai un test și apoi o să îți dea probabil o diplomă că ai învățat aceste lucruri.

Dacă ai cunoștințe de pc, atunci o să îți fie ușor; dacă nu, o să te descurci mai greu. Dar orice cursuri de felul acesta nu au cum să fie stresante sau ca la școală.

Nu am auzit de vreun job care să îți ceară doar astfel de cunoștințe. De obicei aceste cunoștințe sunt un as în mânecă la un CV.