| supergeniu a întrebat:

Buna ziua TPU, imi puteti spune si mie va rog frumos ce inseamna sau mai bine zis ce este extensia. iso? am incercat sa downloadez fifa si multe alte jocuri si am nevoie sa stiu ce inseamna. M-ati ajuta mult si cu un link de unde pot descarca aceasta extensie. Mentionez ca dau funda. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Geo_6214 a răspuns:

Salut!
Fisierul cu extensia. iso este o "imagine" a unui DVD sau CD si poate fi deschis cu Daemon Tools. http://www.disc-tools.com/download/daemon
Daemon Tool este un program care iti face o unitate virtuala (sau mai multe ) ca un DVD/CD-Rom, iar tu cand deschizi fisierul. iso iti va aparea ca si cand ai bagat un DVD in DVD-Rom si vei putea instala jocul respectiv.
P. S. : Fisierul. iso nu se deschide cu Daemon tools dand Open With, ci se deschide din Daemon Tools.
Daca ai nelamuriri da-mi un mesaj sau scrie aici.
Sa ai o zi buna.

2 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

O imagine a cd/dvd -ului luat de pe net il poti deschide cu daemon tools daca vrei sa il instalezi.

| dalea a răspuns:

Nu sunt prea sigur dar pana iti da altcineva un raspuns mai exact, cred ca este un fisier care se deschide cu Daemon tools (este un fisier '' imagine'' daca pot spune asa).