| Emi070622 a întrebat:

Buna ziua tuturor!
In viitorul apropiat imi doresc sa fac Youtube cu o anumita tematica, mai exact in zona culinara ma voi indrepta (este o pasiune si tind sa cred ca o fac bine ). nu stiu sa filmez profi si nici sa editez si as vrea sa stiu daca cunoasteti in Ploiesti persoane care se pot ocupa de tot ce inseamna video, sunet si editare. Multumesc frumos ????????!

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Te-ai gandit ca cei care sunt vloggeri la inceput isi fac singuri filmarile cu resurse proprii? motivul? daca se ocupa o societate/persoana profesinista de asta costa destul de mult!
nu luam aici in calcul vloggerii care castiga mult peste 10k euro lunar si prefera sa plateasca terte persoane care sa se ocupe de continutul lor, sa il editeze profi etc
unii castiga atata de bine incat au echipe de oameni in spate!

tu fiind la inceput trebuie sa scoti bani din buzunar si nu putini
nu zic ca nu este buna si ideea ta de a face un canal iar videoclipurile sa fie editate si filmate profesionist, insa pe langa costurile ridicate ar trebui sa stii dinainte daca continutul tau va prinde la public si va fi urmarit, nu poti avea o certitudine in acest sens deci s-ar putea sa fie un fiasco acest proiect, la fel de bine se poate sa fie si o reusita!
nu ar strica sa stai de vorba cu anumiti vloggeri mai cu vechime sa te lamureasca cu privire la conditiile de a face vlogging pe Youtube, din cate se pare Youtube a schimbat mult din politica lor, s-au introdus noi reguli, vizualizari cresc si descresc acum intr-un anume mod etc