| PancuVictor1994 a întrebat:

Buna ziua
Va rog mult sa ma ajutati!
De curand, unchiul meu m.a lasat sa ii folosesc calculatorul cu urmatoarele specificatii
Intel core duo e4600 2,4Ghz
2048 mb de ram (nu stiu ce ddr)
Placa video Nvidia Geforce 8600 GT
Mi.am instalat warcraft 3 LoL si Skyrim
Si am jucat doua zile fara probleme.
O singura data mi s.a blocat skyrimul, dar am rezolvat aceasta problema din task manager.
Astazi(04.07) jucam League of Legends si mi s.a crashuit jocul.L.am deschis din nou si am terminat meciul si mi s.a inchis calculatorul, de parca l.ar fi scos cineva din priza.
L.am deschis din nou dupa acest incident. Si am jucat skyrim.Nu am apucat sa joc mult ca iarasi mi se inchide
Mi.e frica sa il mai deschid sa nu il mai stric.Jocurile nu au virusi si nu e o problema cu overheatingul
Tot astazi, l.am mai deschis odata si am vrut sa vad cat sta fara sa se inchida.am deschis un joc flash si am jucat putin dar mi s.a inchis. Cam 3-5minute rezista fara sa se inchida.VA ROG AJUTOR!

7 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Eu zic, totusi, sa-ti descarci un program pentru a vedea tempratura PC-ului tau & altele. Just in case. -> http://www.techpowerup.com/realtemp/

In al doilea rand ar putea fi ceva ce tine de hardware. Verifica ca toate cablurile, atat cele interne cat si cele externe sa fie bagate cum trebuie la locul lor. Si componentele hardware pot cauza aceasta problema: RAM, CPU, Placa de baza, Sursa, Placa video. Fix in aceasta ordine!

Incearca si sa intri in BIOS putin, si lasa-l doar deschis acolo. Daca nu se inchide acolo cum se inchidea in Windows, atunci da-mi voie sa-ti spun ca Windows-ul este de vina. Trebuie reinstalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memory-test
Sursa pe un banc de proba, sau macar cu un ampermetru in sarcina.
Bad-urile acumulate pe HDD.
Vezi si conzi de pe placa de baza si la sursa.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai probabil sursa.

| K0sti a răspuns:

Probleme cu temperatura! Desfacut, curatit, pasta termica schimbata!

| PancuVictor1994 explică:

Am testat temperatura 39-46 de gra.
Astazi jucam din nou skyrim si mi s.a inchis. Cred ca 20 min a stat deschis. Vad ca daca il las in idle nu are probleme

| KentGG a răspuns:

Schimba pasta termica

| Iuliant22 a răspuns:

Http://lolfreerp.com/ - Free riot points! Check out this page with free RP codes :) Only three steps in 5 mins and you will get your code free! VISIT, DOWNLOAD AND ENJOY BETTER GAME!