| Polexici_Mioara_1967 a întrebat:

Bună ziua.
Va tog frumos mai multe detalii despre profilul comerț( liceu).
Diferențe/ asemănări cu profilul economic.
Va mulțumesc.
Numai bine!

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

In domeniul comert vei obtine competente privind analiza pietei, negocierea vanzarii, protectia consumatorului, realizarea unei oferte competitive si promovarea produselor prin reclama si publicitate.

Tehnician in activitati economice -> vei dobandi competente in analiza pietii, in gestionarea resurselor umane si financiare si in evidenta operativa si contabila.

Via marienusk, portal.edu