| biancutza a întrebat:

Calculatorul meu nu mai citeste dvd urile! Cd urile merg toate, dar dvd urile de nici un fel. Care ar putea fi problema? help pls!

4 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Sterge din fisiere

| cristiancristir a răspuns:

Pentru scris dvd-uri trebuie sa ai un spatiu liber minim pe hard mai mare decat dvd-ul. Dar pentru citit nu stiu daca e valabila conditia asta. O alta posibilitate ar fi ca unitatea ta dvd sa aiba o viteza de citire inferioara celei cu care este scris dvd-ul.

| adryano05 a răspuns:

Esti sigura ca unitatea ta optica suporta DVD-urile? adica daca ai cel putin DVD-ROM sau ai doar CD-ROM/RW?

| eunutuu a răspuns:

Cica la jesika aia „sterge din fisiere" se baga si ea pe aici, doamne! si mie misa intamplat asta, dar mie nici cd nu mai mergeau, nu stiu daca a fost o coincidenta dar dupa ce am laut calculatorul de la reparat(am pus placa video noua)nu mia mai mers unitatea casa citeasca cdurile si am dus calculatoru inapoi casa il repare...