| georgica29 a întrebat:

Cam cat costa un laptop pentru baietelul meu de 10 ani si cam la ce pret as putea gasi. nu vreau prea performant dar sa fie la nivelul lui de pregatire, are un calculator dar este mai vechi.multumesc!

Răspuns Câştigător
| bozo a răspuns:

Iti recomand un Eee PC de la Asus. Exista si alte variante de la alte firme. Acestea se numesc Netbooks sau mininotebook si sunt mult mai usoare dar indeajuns de performante. Nu cumpara copilului ceva mai greu de 1.8 kg.
Ex: http://www.mediadot.ro/laptop-notebook/filtre/tip-procesor-intel-atom/ dar nu vreau sa fac reclama sitului. Este doar pentru exemplificare.

Este o decizie foarte buna sa ii iei un laptop. Nu te lua dupa posturile gospodinelor.

8 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

1000 Ron este ok?

kratos
| kratos a răspuns:

Cred ca se refera la acestea http://www.emag.ro/.......S700C.010 :)!

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Laptop pentru un copil de 10 ani? Si nu te referi la alea de ti le-am dat? straight face Mai bine nu-i lua, o sa stea non-stop pe el si o sa uite de lumea reala, n-o sa se mai duca afara cu prietenii, o sa isi strice ochii. mai bine cumpara-i special pentru copii

| Casiana a răspuns:

La 10 ani mi-as fi dorit sa imi cumpere ai mei laptoplaughingNici nu indrazneam sa cer...

P. S:Acum am 20 de ani, si te intreb:Esti sigur ca e o varsta potrivita pentru laptop, gandeste-te ca nu il va mai lasa din brate!

| Rrrretarded a răspuns:

Laptopurile sunt facute pentru toata lumea nu pentru baietelul tau...si pornesc de la 1000 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un copil de 10 ani o sa-ti trebuiasca un laptop ceva mai performant decat crezi, o sa joace jocuri si daca nu are o memorie mare, acestea nu se pot descarca, in afara de asta, daca nu-i iei unul mai bunicel peste 2 ani o sa fii nevoit sa-i cumperi altul.

| 21Lucian21 a răspuns: