| Rawr22 a întrebat:

Cam ce frecventa trebuie sa aiba procesorul si ce
capacitate de memorie trebuie sa aiba un laptop daca vreau sa il folosesc doar pentru facebook,ascultat muzica, sa vad un film? dar pe astea sa mearga foarte bine. FUNDA!

3 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Ia-ti un model entry level pe la 1500-1700 lei. Ai procesoare de bun simt (poate prinzi un i3), rami destui, display destul de mare 15, 4"... Cu ecran mic (aprox. 10" ) gasesti chiar la aprox. 1000 lei, dar mini-laptop-urile ieftine au si hard-disk mic, nu au unitate optica...

| winer98 a răspuns:

Pai procesor 1ghz ram 1-2gb placa video 256-512 sa mearga video hd si flash player bine

| 5yr0Kk a răspuns:

Nu ii trebuie o frecventa foarte mare intre 1-1.4 ghz si o memorie ram de sa zic cam 2 gb..pentru windows 7/8. uita-te pe cel.ro au ceva laptopuri din astea de fapt sunt notebookuri de la 1000 lei in sus..am gasit odata si la 999 lei vezi.