| MaryAndMizore a întrebat:

Cand creezi un site platesti pentru al creea?

6 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Daca iti iei host platit, normal il platesti. daca iti iei host free, nu platesti.

| lucian a răspuns:

Nu

| alexibi a răspuns:

Depinde... daca vrei unul hostat gratuita cum ar fi piczo, mywebsite sau ucoz ...nu trebuie sa platesti dar linkul catre site-ul tau va fi www.tpu.piczo.com si nu cred ca va aparea la o cautare pe google. Dar daca vrei sa iti faci un site care sa apara pe google din start va trebui sa iti cumperi un domeniu si sa iti cumperi host(un server deschis non-stop pe care va fi urcat site-ul tau si unde il vei putea edita si modifica cum vrei tu de acasa). Domeniul. RO este la vreo 100 de euro si este permanent daca nu ma insel iar. com la 10-20 euro pe AN.Hostatul de duce undeva la 50-200 de ron pe luna.

Sper ca te-am lamurit cat de cat

| floweray a răspuns:

De ce nu incerci sa-ti creezi GRATUIT site-ul/blog-ul cu www.ucoz.ro? Este un sistem simplu, se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine si cu o interfata in limba romana.

Aici ai un tutorial care iti explica cum te poti inregistra: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Si daca ai nevoie de ajutor suplimentar te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Bafta!

| Diaa_8436 a răspuns:

Nu obita:*nu platesti nimk:p

| BiBILiKaMica a răspuns:

Nu. pe blogger, iti poti crea unul gratuit.