| Gabytsu22 a întrebat:

Cand deschid calculatorul se aude un sunet in continuu si monitorul nu se aprinde...nu stiti care este problema cum poate fi reparat si cam cat costa?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cel mai probabil memoria, dupa cum ziceau cei de mai sus.

| draky90 a răspuns:

Hmmm,poate fii ram-ul, scoate-l, sterge-l, pune-l inapoi si vezi daca merge.

| TheRaul556 a răspuns:

Poate are praf memoria ram.Incearca sa scoti ramii si sterge-i cu o carpa uscata. Dupa aceea pune-i la loc. Daca nu merge asa inseamna ca poate s-au ars ramii si trebuie sa-i schimbi.
Daca esti incepator la calculatoare te sfatuiesc sa duci calculatorul la un specialist.

| TheRaul556 a răspuns:

Incearca sa scoti memoria ram si sterge-o cu o carpa uscata. Daca nu merge inseamna ca poate s-au ars ramii si trebuie sa cumperi altii noi.
Daca esti incepator la calculatoare te sfatuiesc sa duci calculatorul la un specialist.
Bafta!