| TheSpecialOne a întrebat:

Cand deschid Yahoo Messanger si intru in ID imi apare eroarea:CLayoutEngine-Tooltip:YahooMessanger. exe-Ordinal Not Found
The ordinal 414 could not be located in the dynamic link library urlmon. dll.
OK

Si tot apas ok pana imi vine acru iar aceasta eroare dispare doar dupa aparitia acelei ferestre cu stiri si reclame yahoo. Aceasta eroare apare din nou daca cineva isi schimba statusul. Cum pot scapa de ea? Am incercat sa reinstalez Yahoo dar tot asa face...

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Ia un alt yahoo e prima solutie, sau poate ai umblat prin setarile lui, si mie mi se intampla astfel de probleme dar nu ma las chit ca stau 2 ore pe acea problema si o rezolv, mai incerca si uh pe acolo, dar vezi sa nu strici mai rau, dar o varianta buna ar fi sa stergi yahoo mesengerul de pe desktop, apoi sa te duci in start---> control panel---->add or remove programs ( a treia iconita) si cauti acolo yahoo mesenger si ii dai remove, apoi intri pe net cauti yahoo mesenger 9 si gata o sa scapi mai mult ca sigur de astfel de problema. O alta idee ar fi ca ...iti apare acea chestie din caua ca yahoo mesengerul tau nu este compatibil cu yahoo mesngerul prietenilor tai asa mi se intamla si mie si am luat yahoo mesenger 9 si gatawinking mult succes funda?

1 răspuns:
| LoVeMyGiRL a răspuns:

Depinde poate yahoo-l messenger al tau are probleme sau are virusi momentan ...am patit si eu la fel.sad. trebuie sa instalezi alt messenger putin mai vechi cum ar fi 8 9 dar nu 10 sau 11.
ca se poate pentru ca sunt mai noi au probelme de siguranta pentrtu toti. stiu asta ca eu am 8 si merge 10 nu prea si e mare pacat ca nu te poti vedea la webcan deoarece multi. scumzama de cuvant...dar prosti sunt la 11.
pacat puppy dog eyes
sper ca te-am ajutat happy