| TheDevilOne a întrebat:

Care ar fi riscurile daca as face un soft update la un nokia 5700?

Răspuns Câştigător
| Gigiku a răspuns:

Risti sa il strici daca se deconecteaza cablul dintr-un motiv anume sau vreun contact imperfect. Te sfatuiesc sa il duci la un specialist happy

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Nu te speria singurul risc ar fi sa pierzi conecsiuneA CU CABLU DE DATE... odata ce a inceput updatul nu te atinge de tel pana la terminare sau nu atinge cablul usb. ce se va intampla vei primi un upgrade fractionat in functie la ce procent a ajuns poti avea death lock adica ecran negru nu mai gesticuleaza nimic poti avea restart continuu la 20% la 40% pierzi cssd adica semnalul si lista continua. asta daca se intrerupe. solutia la asa ceva o resoftare completa a telefonului cu nsu (nemesis suite)

| LucianGabriel a răspuns:

Risti sa-l arzi.Mai bine du-l la un centru de reparatii telefoane ca sa nu ai probleme.

| Clever a răspuns:

Sa iasa fum?devil