| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna marca pentru un aparat digital?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Pentru aparate foto digitale dslr Nikon si Canon detin suprematia absoluta!happy

14 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Aparat digital te referi la? aparat foto? daca da eu am un canon 400D e fantastic
dar depinde de ceea ce cauti tu

| mariusres a răspuns:

Nu e neaparat marca cat tehnologia. un aparat bun ar trebui sa aiba lentile k lumea (carl zeiss sunt foarte bune) si un zoom OPTIC(nu digital) cat mai mare, sa zicem cel putin un 8x. ca marca iti recomand pentax, desi sunt destul de scumpe, sunt foarte bune. la aparate totul depinde de cati bani ai. de la 200 RON pana la 50, 000 de RON gasesti orice. pentru un incepator neprofesionist recomand un aparat compact intre 500-1000 RON. marca nu e importanta, dar daca tii la brand poti sa-ti iei un hp sau un canon.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu am doua Canon`uri...si niciunul din ele nu m-a dezamagit.

| clau44 a răspuns:

Sunt foarte multe, profesioniştii în baia mare lucrează cu aparate digitale marca FUJIFILM, dar sunt bune şi CANON, SONY, PANASONIC, ETC, SUNT FOARTE MULTE MĂRCI. TREBUIE SĂ VEZI DE LA FIECARE CÂTEVA POZE ŞI DUPĂ ACEIA ŢI-L ALEGI PE CARE ÎŢI PLACE.

| LuS[z] a răspuns:

Canon are the best! iti recomand un aparat care e cam u ceva mai mare decta unul digital obisnuit.si are obiectivul de vreo 10 cm.ala are tot ce vrei.

| dudu_4306 a răspuns:

Parerile difera, eu optez pentru Canon. Firma este renumita in special pentru calitatea lentilelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un aparat bun cere un fotograf bun...niciodata unul fara celalalt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Canon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Canon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nikon the best

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Canon e lider mondial.Canon Digital Ixus 210.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fuji film e foarte bun... Recomand

| deealexx a răspuns:

Si eu votez pentru canon love struck

| einstein a răspuns:

desi inca nu si-a facut un nume mare pe piata, un NIKON tare e cel mai tare big grin sunt bune, si vor detine cat de curand suprematia. te asigur.