| CravataAlbastra a întrebat:

Care e diferenta dintre laptop si notebook?

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,notebook-urile sunt mai mici si mai usoare decat laptop-urile.Te poti deplasa cu ele mai usor, au si ecranul mai mic, sunt si mai ieftine.
Putem spune ca netbook-urile sunt niste laptop-uri mai mici si mai usoare, cu autonomie si preturi mai bune, dar performante oarecum limitate. Se descurca de minune cu navigatul pe internet, vizualizarea de filme (chair si HD ready) sau aplicatiile gen editoare de texte, pe scurt, aplicatii uzuale pentru un utilizator mediu, insa nu mai mult.

| RAY a răspuns:

E mai mic a dimensiune si mai slab ca parte de hardware

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic notebook e mai mic, dar la cate modele exista acum, practic nu e nicio diferenta decat de denumire