| pvg a întrebat:

CARE E DIFERENTA DINTRE LAPTOP SI NOTEBOOK?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu e nici o diferenta notabila in ziua de astazi. Si in nici un caz o diferenta de marime.

| pwp a răspuns:

Laptop-ul e mare, notebook-ul emic.

| croissant a răspuns:

Laptopul este mai performant si este mai mult dedicat jocurilor, notebook este tot ca un fel de laptop mai mic, mai slab care il folosesti mai mult la birou...sa scrii un mail, sa vorbesti pe mes...atat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptopul este mai performant, iar notebook este mai mult pentru clasa buisness cea ce nu i-ar permite folosirea in scopul jocurilor.Pretul notebook-ului este mai mic.

| vrelian a răspuns:

E aceiasi chestie. zile cum vrei ca tot laptop este.a este si netbook care este mai subtire si nu are unitate dvd -rom si sint in general mici sub 13 inchi.si mai nou mai sint si ultrabook si cine stie ce or mai scoate ce nume mai pompoase sa atraga lumea. oamenii sint in general curiosi la nou si imediat si pun botu.toate de fapt sint laptopuri asa in general.dar fiecare trebuie sa iasa cu ceva sa isi vinda marfa. daca iar fi spus laptop si e mai subtire are mai stiu si eu ce lumea n-ar fi bagat de seama.zic ei.deci e vroba de marketing aici, chiar de ei nu recunosc asta.dar pina la urma sint nume si atit.conteaza ce face acel calculator nu ce nume are.parerea mea.

| vrelian a răspuns:

Daca ai o casa asa normala ii spui casa. daca este mai mare ii spui vila si daca este si mai mare ii spui conac.dar pina la urma sint case.sau cladiri de locuit.dar un plus de ceva le face diferite si se vind mai bine.