| RMG a întrebat:

Care-I diferenta dintre un notebook si un laptop?

Răspuns Câştigător
| gaby202000 a răspuns:

Notebook = laptop, voi restul care ati raspuns pana acum sunteti aerieni si paraleli cu domeniul asta.
p.s. ce ziceti voi e NETBOOK

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum zic si ceilalti.Sa adaug ca nu are sertar.Adica nu poti baga cd sau dvd in el.La o reinstalare de windows trebuie sa faci stick boot-abil.In geberal nu ai unde baga cd-ul.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Notebook sau laptop inseamna acelasi lucru, e putin diferit ultrabook - care sunt mai usoare si mai scumpe, mai slim sa spunem. Pretul e pe masura! Bafta!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Notebookul e mai mic, dar mai slab ca performante, si cu toate astea mai scump decat laptopul. Singurul avantaj e ca este mai mic. In rest, doar dezavantaje.

| Xanadr0n a răspuns:

Notebook-ul este mult mai mic decat laptopul in general. Notebook-ul este folosit mai mult pentru proiecte, iar pe laptop te mai poti si juca din cand in cand, daca asta iti doresti. Vorbind de procesor si de placa video, laptopul este mai bun si este mai mare ca dimensiune, spatiul din interior fiind distribui pieselor mai mari, care in cele mai multe cazuri sunt mai bune. Ar fi bine sa precizezi si in ce mod ai dori sa folosesti unul dintre ele. Succes!