| anonima_2498 a întrebat:

Este vreo diferenta intre notebook si laptop?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o diferenta, sunt cuvinte sinonime. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Notebook si laptop inseamna acelasi lucru. Cum zicea si nea ioandelasal, sunt sinonime!
Sa nu faceti confuzie intre NETbook/mini-laptop(la astea n-ai cd-rom) si NOTEbook/laptop!

| virusake a răspuns:

De unde ati venit ma cu explicatiile astea.
ioandelasal a fost singurul care a stiut ce vorbeste. laughing

Exista doua tipuri care le confunda toata lumea:
Laptop clasic (notebook) si mini Laptop (netbook).
Cel din urma e clar mai mic, nu are unitate optica & staff.

Dar, notebook si laptop reprezinta acelasi lucru.

| Aero_7920 a răspuns:

Din cate stiu Notebook e mai mult de Munca de adulti... mail, fise, etc nu prea merg jocuri in schimb pe laptop merg si aplicatii (jocuri) pentru copii Laptop pentru adulti notebook (Sau pentru teme notebook) Funda >?

| Andre_2169 a răspuns:

Din cate stiu eu singura diferenta dintre un notebook si un laptop este ca ca pe notebook nu poti juca jocuri, dar pe laptop da. si notebook-ul este mai mic decat laptopuhappy