| andondriana a întrebat:

Care e diferenta dintre un mouse optic si unul cu laser?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

In afara de pret (care este destul de mare) tehnologia... cel optic merge pe APROAPE orice suprafata, cel cu laser merge pe orice suprafata! happy

1 răspuns:
| astertix09 a răspuns:

Precizia. Daca unul optic are functioneaza incorect pe suprafete lucioase, cel optic ar trebui sa nu fie influentat.
Aici ai un articol care detaliaza modul de functionare a celor doua tipuri de tehnologii:
http://www.techwarelabs.com/articles/hardware/optical-vs-laser/